UA-188364234-1 UA-188364234-1
 

Догляд за сумками

resize_696_464_true_q90_3909901_b3278829

ОБЕРІГАЙТЕ СУМКУ ВІД ВПЛИВУ ВОЛОГИ

 

Це стосується сумок і з натуральної шкіри та замші, зі штучної, чи з лакової шкіри. Волога - сніг, дощ, випадково пролитий пиво - не віддалена вчасно, може змінити фактуру і колір матеріалу. Краще носити з собою серветки (наприклад, звичайні паперові) і витирати ними сумку від потрапила на неї вологи так швидко, як це можливо.

Робіть це, навіть якщо ви використовуєте вологовідштовхувальне просочення, про нього - нижче. Вологі серветки краще не використовувати.

resize_1200_800_true_q90_3909951_b539970

ВИКОРИСТОВУВАТИ ВОЛОГОВІДШТОВХУВАЛЬНІ ПРОСОЧЕННЯ

 

Таке просочення не тільки вберігає сумку від впливу вологи, а й надає матеріалу брудовідштовхуючі властивості: сумка буде менше бруднитися. Оптимально використовувати просочення з першого дня експлуатації сумки і потім регулярно оновлювати захисне покриття (як часто це робити, звичайно вказано на упаковці засобу). Перед першим використанням будь-якого просочення зробіть тест на непомітному місці.

ПОСТАРАЙТЕСЯ ПІДІБРАТИ ПРОСОЧЕННЯ ДЛЯ ТИПУ МАТЕРІАЛУ ВАШОЇ СУМКИ

 

Багато просоченнЬ позиціонуються як універсальні, які підходять для різних типів матеріалів. Але в ідеалі варто пошукати просочення, спеціально призначене для того типу матеріалу, з якого зшита сумка.

- Уважно читайте інструкцію: деякі просочення можна використовувати для замші, нубуку або лакової шкіри.

- Звертайте увагу на те, чи володіє просочення підфарбовуючим ефектом, щоб не зіпсувати колір сумки.

- Для замші і нубуку, для гладких шкір, для екзотичних шкір, для лакових шкір існують спеціальні засоби.

resize_564_846_true_q90_3909921_859dfc6c

ШКІРЯНІ СУМКИ ДЛЯ ОЧИСТКИ ПРОТИРАТИ ВОЛОГОЮ ТКАНИНОЮ

 

Час від часу сумку зі шкіри потрібно очищати, протираючи м'якою ганчіркою, трохи змоченою водою. У воду можна додати краплю рідкого мила, а в ідеалі - спеціального шампуню для шкіри. Волога не корисна для шкіри, тому, протерши сумку, відразу витріть її сухою тканиною або серветкою. Повторюйте очистку за потребою, бажано - не частіше разу на тиждень. Не чистіть так сумки із замші!

resize_1440_565_true_q90_3909941_8f1a88f

ВИКОРИСТОВУВАТИ КРЕМ, АЛЕ ПОМІРНО

 

Сумку з гладкої шкіри можна час від часу обробляти спеціальним кремом для шкіри. Якщо вдалося підібрати кольоровий крем точно в колір сумки - відмінно, в інших випадках краще скористатися безбарвним. Використовуйте крем тільки після того, як протрете сумку і шкіра повністю висохне. Чи не наносити дуже багато крему, досить тонкого шару. Зачекайте 20-30 хвилин і добре протріть сумку м'якою сухою тканиною. Полірування додасть шкірі блиск і вбереже одяг від плям крему.

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ З «ДОМАШНІМИ» СПОСОБАМИ ЧИСТКИ

 

У мережі можна знайти безліч порад з чищення шкіри та замші з застосуванням самих різних неспеціальних засобів, від лимона і яєчного білка до бензину і ацетону. Якщо пощастить, ці методи можуть дати позитивний ефект, але цілком можливо і зворотне: сумка може бути зіпсована. Якщо на свій страх і ризик ви вирішили скористатися одним з «народних» способів чищення, протестуйте його на непомітному місці. Якщо на сумці є сильні забруднення, краще для чищення скористатися допомогою фахівців.

resize_1200_777_true_q90_3909911_0d25daa

НЕ ТОРКАЙТЕСЯ ЗА СУМКУ РУКАМИ, ЩОЙНО ЗВОЛОЖЕНИМИ КРЕМОМ

 

Особливо це стосується сумок із замші і подібних матових матеріалів. Крем для рук може залишити на матеріалі сумки жирні плями. Ручка шкіряної сумки від такого регулярного впливу теж може потемніти. Можна обернути ручки красивим хусточкою: це прикраса одночасно збереже матеріал від плям.

Не можна прати СУМКИ ЗІ ШКІРИ ТА ЗАМШІ

Насправді, деякі сумки можуть пережити прання, але багато сумки після прання, особливо - в машинці, швидше за все, доведеться викинути.

ПІДКЛАДКУ СУМКИ МОЖНА ВИПРАТИ, АЛЕ АКУРАТНО

 

Прання може знадобитися підкладці, якщо вона рівномірно забруднилася від експлуатації і якщо, наприклад, в сумці щось пролилося. Випрати підкладку можна, але діяти потрібно акуратно, щоб не зіпсувати матеріал сумки. Порядок дій:

- вийміть все з сумки, перевірте всі кишені;

- виверніть підкладку назовні;

- в таз або іншу ємність налийте води і розчиніть в ній рідкий засіб для прання (порошок краще не використовувати, він гірше розчиняється і може залишити полоси на тканині);

- плями на підкладці можна попередньо запрати або нанести на них розчин засобу для прання і залишити на 20-30 хвилин;

- потім занурте підкладку в воду і періть, намагаючись, щоб вода не потрапила на матеріал сумки;

- після підкладку треба прополоскати;

- промокніть підкладку, щоб прибрати максимум вологи, і сушіть сумку з вивернутою підкладкою.

Якщо підкладка сумки не вивертається, доведеться скористатися хімчисткою.

ДЛЯ ЧИСТКИ ЗАМШЕВИХ СУМОК ЗАСТОСОВУЙТЕ СПЕЦІАЛЬНІ ПРИСТРОЇ І ЗАСОБИ

 

Ми докладно писали про те, як доглядати за замшевим взуттям - для догляду за сумкою із замші підійдуть ці ж поради. Коротко: чистите тільки суху замшу, використовуйте для цього спеціальні щітки і гумки, а також піну для чищення. Не можна прати замшу, не чистите її вологою губкою і ганчіркою, не використовуйте для неї креми, призначені для шкіри.

resize_564_752_true_q90_3909931_6d8d84c0

ПОРАДИ ПО ЗБЕРІГАННЯ СУМОК

- Перед тим, як прибрати сумку на зберігання, вийміть все з неї. Почистіть і висушіть сумку.

- Щоб сумка не деформувалася, покладіть всередину якийсь наповнювач. Не використовуйте газети: фарба може забруднити підкладку. Підійде м'який світлий папір або тканина.

- Для захисту від вологи можна використовувати пакетики з вологопоглинаючим матеріалом (з ними часто продаються сумки та взуття).

- Зберігайте сумку в пильовику, спеціальному мішечку з тканини. Якщо його немає, зшийте або просто оберніть сумку тканиною.

- Зберігайте сумку в місці, захищеному від прямих сонячних променів.

- Намагайтеся укласти сумку так, щоб вона лежала вільно, не деформувалася.

 
UA-188364234-1