UA-188364234-1 UA-188364234-1
0

Догляд за сумками

ОБЕРІГАЙТЕ СУМКУ ВІД ВПЛИВУ ВОЛОГИ

 

Це стосується сумок і з натуральної шкіри та замші, зі штучної, чи з лакової шкіри. Волога - сніг, дощ, випадково пролитий пиво - не віддалена вчасно, може змінити фактуру і колір матеріалу. Краще носити з собою серветки (наприклад, звичайні паперові) і витирати ними сумку від потрапила на неї вологи так швидко, як це можливо.

Робіть це, навіть якщо ви використовуєте вологовідштовхувальне просочення, про нього - нижче. Вологі серветки краще не використовувати.

ВИКОРИСТОВУВАТИ ВОЛОГОВІДШТОВХУВАЛЬНІ ПРОСОЧЕННЯ

 

Таке просочення не тільки вберігає сумку від впливу вологи, а й надає матеріалу брудовідштовхуючі властивості: сумка буде менше бруднитися. Оптимально використовувати просочення з першого дня експлуатації сумки і потім регулярно оновлювати захисне покриття (як часто це робити, звичайно вказано на упаковці засобу). Перед першим використанням будь-якого просочення зробіть тест на непомітному місці.

ПОСТАРАЙТЕСЯ ПІДІБРАТИ ПРОСОЧЕННЯ ДЛЯ ТИПУ МАТЕРІАЛУ ВАШОЇ СУМКИ

 

Багато просоченнЬ позиціонуються як універсальні, які підходять для різних типів матеріалів. Але в ідеалі варто пошукати просочення, спеціально призначене для того типу матеріалу, з якого зшита сумка.

- Уважно читайте інструкцію: деякі просочення можна використовувати для замші, нубуку або лакової шкіри.

- Звертайте увагу на те, чи володіє просочення підфарбовуючим ефектом, щоб не зіпсувати колір сумки.

- Для замші і нубуку, для гладких шкір, для екзотичних шкір, для лакових шкір існують спеціальні засоби.

ШКІРЯНІ СУМКИ ДЛЯ ОЧИСТКИ ПРОТИРАТИ ВОЛОГОЮ ТКАНИНОЮ

 

Час від часу сумку зі шкіри потрібно очищати, протираючи м'якою ганчіркою, трохи змоченою водою. У воду можна додати краплю рідкого мила, а в ідеалі - спеціального шампуню для шкіри. Волога не корисна для шкіри, тому, протерши сумку, відразу витріть її сухою тканиною або серветкою. Повторюйте очистку за потребою, бажано - не частіше разу на тиждень. Не чистіть так сумки із замші!

ВИКОРИСТОВУВАТИ КРЕМ, АЛЕ ПОМІРНО

 

Сумку з гладкої шкіри можна час від часу обробляти спеціальним кремом для шкіри. Якщо вдалося підібрати кольоровий крем точно в колір сумки - відмінно, в інших випадках краще скористатися безбарвним. Використовуйте крем тільки після того, як протрете сумку і шкіра повністю висохне. Чи не наносити дуже багато крему, досить тонкого шару. Зачекайте 20-30 хвилин і добре протріть сумку м'якою сухою тканиною. Полірування додасть шкірі блиск і вбереже одяг від плям крему.

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ З «ДОМАШНІМИ» СПОСОБАМИ ЧИСТКИ

 

У мережі можна знайти безліч порад з чищення шкіри та замші з застосуванням самих різних неспеціальних засобів, від лимона і яєчного білка до бензину і ацетону. Якщо пощастить, ці методи можуть дати позитивний ефект, але цілком можливо і зворотне: сумка може бути зіпсована. Якщо на свій страх і ризик ви вирішили скористатися одним з «народних» способів чищення, протестуйте його на непомітному місці. Якщо на сумці є сильні забруднення, краще для чищення скористатися допомогою фахівців.

НЕ ТОРКАЙТЕСЯ ЗА СУМКУ РУКАМИ, ЩОЙНО ЗВОЛОЖЕНИМИ КРЕМОМ

 

Особливо це стосується сумок із замші і подібних матових матеріалів. Крем для рук може залишити на матеріалі сумки жирні плями. Ручка шкіряної сумки від такого регулярного впливу теж може потемніти. Можна обернути ручки красивим хусточкою: це прикраса одночасно збереже матеріал від плям.

Не можна прати СУМКИ ЗІ ШКІРИ ТА ЗАМШІ

Насправді, деякі сумки можуть пережити прання, але багато сумки після прання, особливо - в машинці, швидше за все, доведеться викинути.

ПІДКЛАДКУ СУМКИ МОЖНА ВИПРАТИ, АЛЕ АКУРАТНО

 

Прання може знадобитися підкладці, якщо вона рівномірно забруднилася від експлуатації і якщо, наприклад, в сумці щось пролилося. Випрати підкладку можна, але діяти потрібно акуратно, щоб не зіпсувати матеріал сумки. Порядок дій:

- вийміть все з сумки, перевірте всі кишені;

- виверніть підкладку назовні;

- в таз або іншу ємність налийте води і розчиніть в ній рідкий засіб для прання (порошок краще не використовувати, він гірше розчиняється і може залишити полоси на тканині);

- плями на підкладці можна попередньо запрати або нанести на них розчин засобу для прання і залишити на 20-30 хвилин;

- потім занурте підкладку в воду і періть, намагаючись, щоб вода не потрапила на матеріал сумки;

- після підкладку треба прополоскати;

- промокніть підкладку, щоб прибрати максимум вологи, і сушіть сумку з вивернутою підкладкою.

Якщо підкладка сумки не вивертається, доведеться скористатися хімчисткою.

ДЛЯ ЧИСТКИ ЗАМШЕВИХ СУМОК ЗАСТОСОВУЙТЕ СПЕЦІАЛЬНІ ПРИСТРОЇ І ЗАСОБИ

 

Ми докладно писали про те, як доглядати за замшевим взуттям - для догляду за сумкою із замші підійдуть ці ж поради. Коротко: чистите тільки суху замшу, використовуйте для цього спеціальні щітки і гумки, а також піну для чищення. Не можна прати замшу, не чистите її вологою губкою і ганчіркою, не використовуйте для неї креми, призначені для шкіри.

ПОРАДИ ПО ЗБЕРІГАННЯ СУМОК

- Перед тим, як прибрати сумку на зберігання, вийміть все з неї. Почистіть і висушіть сумку.

- Щоб сумка не деформувалася, покладіть всередину якийсь наповнювач. Не використовуйте газети: фарба може забруднити підкладку. Підійде м'який світлий папір або тканина.

- Для захисту від вологи можна використовувати пакетики з вологопоглинаючим матеріалом (з ними часто продаються сумки та взуття).

- Зберігайте сумку в пильовику, спеціальному мішечку з тканини. Якщо його немає, зшийте або просто оберніть сумку тканиною.

- Зберігайте сумку в місці, захищеному від прямих сонячних променів.

- Намагайтеся укласти сумку так, щоб вона лежала вільно, не деформувалася.

Ціни на сайті вказані у гривні

© 2020 by valiente

  • YouTube
  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
UA-188364234-1