UA-188364234-1 UA-188364234-1
 

Догляд за взуттям

resize_1024_634_true_q90_3116931_99d9025

Як правильно доглядати за замшевим взуттям, щоб воно служило довше: професійні та домашні способи, плюс - послідовність чищення.

Запасатися засобами та ІНСТРУМЕНТАМИ

 

Щоб взуття із замші служило довше і виглядало при цьому гідно, добре використовувати спеціальні засоби і інструменти для догляду за ним:

- вологовідштовхуючий спрей (як правило, підійде універсальний спрей, але можна пошукати і спеціальний вологовідштовхуючий спрей для замші);

- щітка для замші (з натуральної, штучної, металевої щетини або комбінована) - прибирає пил, бруд;

- щітка-губка для замші (відрізняється від звичайної губки для шкіри жорсткістю, більшою пористістю, відсутністю просочення) - також прибирає пил і бруд, допомагає при чищенні піною;

- ластик для замші або щітка з каучуковими зубцями - прибирає плями, жирний наліт, відновлює бархатистість і однорідність замші;

- піна для чищення замші (її зручно використовувати з простою поролоновою губкою);

- спрей для оновлення кольору замші - відповідно, що підходить за кольором до кольору вашого взуття (відновлює колір і виконує захисну функцію).

Можна вибрати комбіновану щітку для замші. Наприклад, є ті, що поєднують щетину і очищувальну поверхню з каучуку. Таку щітку в міні-форматі зручно носити з собою. Крепова щітка (на фото нижче) поєднує смугу щетини, якою зручно вичищати пил і бруд з тому числі з швів, і сторону з хвилястою гумової очищає поверхнею - вона позбавляє від плям, затертостей, відновлює ворс.

resize_580_435_true_q90_3116921_ed2a4f24
resize_1330_828_true_q90_3116911_1a29962

Створюємо «ІМУНІТЕТ»

 

Ідеально почати догляд за замшевою взуттям ще до того, як ви його в перший раз надягнете. Для створення «імунітету», який в майбутньому захистить взуття від впливу води, пилу, допоможе зберегти колір і структуру замші, знадобиться водовідштовхувальний спрей. Нове взуття як слід обробіть спреєм, дайте засобу вбратися і висохнути. Повторіть процедуру ще два рази. Таку глибоке просочення потрібно виробляти принаймні раз в сезон, а якщо погода волога - то частіше.

ЯК ЧИСТИТИ замшеве взуття: ПОСЛІДОВНІСТЬ ДІЙ

 

Особливо важливо правильно доглядати за замшевим взуттям, якщо ви носите його у вологу погоду - навесні, взимку, восени чи влітку під час дощу.

1. Одне з головних правил: замшеве взуття потрібно чистити тільки в сухому стані. Тому, якщо на взуття потрапила волога бруд, перед чищенням його треба як слід просушити. У разі, якщо взуття забруднилася дуже сильно, можна помити його теплою водою (якщо є такий, використовуйте спеціальний шампунь для замші) і просушити.

2. Пил і бруд з замшевого взуття добре видалить щітка зі щетиною або жорстка щітка-губка.

3. Якщо є затерті місця або плями, почистіть їх щіткою-ластиком або щіткою з каучуковими зубцями.

4. Якщо видалити плями не вдалося, скористайтеся піною для чищення та жорсткої або звичайною губкою. Можна чистити піною відразу після видалення пилу і бруду.

5. Після впливу піни замшу треба просушити і потім пройтися по ній креповой щіткою або щіткою з каучуковими зубцями, щоб відновити бархатистість і фактуру.

6. При необхідності нанесіть спрей для оновлення кольору. Він не тільки маскує потертості і вицвілі місця, вирівнюючи колір, але і захищає замшу (хоча водовідштовхувальний спрей повністю замінити не може).

7. Нарешті, нанесіть 1 шар водовідштовхувального спрею.

Звичайно, весь повний цикл чищення виробляти потрібно не завжди. Головне - перевіряти стан взуття регулярно і не порушувати послідовність чищення. Наприклад, спрей для оновлення кольору, нанесений на невичіщенную замшеве взуття, може не поліпшити вигляд і якість замші, а навпаки.

resize_742_451_true_q90_3116881_3f028730
resize_1330_828_true_q90_3116891_3474037

Догляд за замшеве взуття: «НАРОДНІ ЗАСОБИ»

 

Домашні способи догляду навряд чи можуть замінити професійні засоби і інструменти, але останні є під рукою не завжди.

Отже, «народні засоби» по догляду за замшевим взуттям:

- Відновити фактуру замші, розправити її ворсинки можна, потримавши взуття 1-2 хвилини над парою. Взуття має бути чистою, після процедури її потрібно просушити.

- Деякі плями (в тому числі плями і розводи від солі) може допомогти видалити ватка, змочена нашатирним спиртом (але краще протестуйте цей спосіб на непомітній ділянці).

- Також від солі може допомогти чистка губкою, змоченою розчином 9-відцоткового оцту (1: 1 з водою).

- затерте допоможе видалити канцелярський ластик.

- Також для видалення плям можна використовувати м'яку маникюрную пилку (головне - не переборщити і не використовувати грубі пилки).

resize_743_451_true_q90_3116871_209a52f1

ЧОГО НЕ МОЖНА РОБИТИ З замшеве взуття:

- чистити невисушеного взуття;

- прати замшеве взуття в пральній машині (так, трапляється і таке);

- чистити замшеве взуття мокрою ганчіркою (бруд не піде, а розмаже, до того ж, можна пошкодити фактуру);

- наносити на замшеве взуття креми для шкіри, особливо жирні.

resize_1024_653_true_q90_3116861_aa7e744
 
UA-188364234-1